Jak dbać o baterię wannową?

Bateria łazienkowa to niezwykle istotny element wyposażenia. Bez baterii wannowych nie będzie bowiem możliwa kąpiel, a zachowanie ich w czystości wpływa na jakość codziennej higieny. Czyszczenie armatury łazienkowej nie musi opierać się na chemicznych środkach do czyszczenia. Zabrudzenia i osady można usunąć bowiem przy pomocy domowych sposobów. Czym czyścić baterie łazienkowe? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Jak czyścić baterie wannowe octem i kwaskiem cytrynowym?

Czysta powierzchnia baterii wannowych zachowuje walory estetyczne, ale również zwiększa poziom higieny użytkowników. Nie wszyscy są jednak zwolennikami silnych środków chemicznych i detergentów, które mogą zniszczyć chromową powłokę. Dlatego też, aby wyczyścić baterie łazienkowe, warto przygotować roztwór octu z kwasem cytrynowym w proporcji 1:1. Takim płynem należy nasączyć gąbkę lub miękką ściereczkę, a następnie czyścić powłokę baterii wannowej do osiągnięcia zamierzonych rezultatów.

Ważne będzie przy tym systematyczne czyszczenie baterii wannowych. Taka systematyczność sprawi, że osady z kamienia i zabrudzenia na chromowanej powierzchni nie będą widoczne, a sprawdzone domowe sposoby okażą się skuteczne w walce ze stosunkowo niewielkimi zabrudzeniami, szpecącymi poszczególne elementy baterii. Rolę kwasku cytrynowego może pełnić również sok z cytryny.

Kompleksowa oferta baterii wannowych – https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-wannowe-c157

bateria wannowa wolnostojąca

Czym czyścić baterie wannowe? Sięgnij po płyn do mycia naczyń!

Brudną powierzchnię wyczyścić można również płynem do mycia naczyń, który pozwala pozbyć się nie tylko tłuszczu i resztek jedzenia z talerzy, ale również i pozbyć się kamienia i osadów z armatury łazienkowej. To idealny sposób na to, czym czyścić krany i baterie wannowe, nie chcąc przy tym inwestować w specjalne środki chemiczne.

Wśród domowych sposobów czyszczenia wymienia się również mydło w płynie, które może doskonale zastąpić środki czyszczące, dostępne na sklepowych półkach. Warto pamiętać przy tym, że aby łazienka lśniła czystością, należy unikać jej szorowania. W przypadku baterii wannowych zdecydowanie lepiej  sprawdzi się bowiem delikatna szmatka lub miękka gąbka, dzięki której chrom odzyska dawny blask, a jego powierzchnia nie zostanie zarysowa.

Inne domowe sposoby na czyszczenie baterii wannowych

Nieestetyczne zacieki i osad z kamienia usuniemy przy pomocy sody, połączonej z octem. Czym wyczyścić baterie w ten sposób? Wystarczy już wacik, nasączony roztworem i ułożony w zabrudzonych miejscach. Po upływie pół godziny można umyć baterie łazienkowe, ciesząc się z osiągniętych efektów. Skutecznym rozwiązaniem na większe zabrudzenia, a nawet na grzyby i pleśń, będzie roztwór sody oczyszczonej i wody utlenionej (posiadają właściwości bakteriobójcze i antypleśniowe), który należy pozostawić na zabrudzonej powierzchni przez ok. 20 minut. Po tym czasie odzyska ona z pewnością dawny blask, choć nadal warto pamiętać, że to regularne czyszczenie baterii warunkuje sukces przedsięwzięcia, gwarantując osiągnięcie walorów estetycznych w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + dziewiętnaście =